Laser eCO2

Aparat eCO2 jest laserem medycznym z certyfikatami CE i FDA, przeznaczonym do zabiegów na skórze. Jego zasada działania polega na tworzeniu siatki bardzo wąskich kraterów o gęstości od 25 do 400 na 1 cm2 skóry. Głębokość wnikania w skórę zależy od energii impulsu i może sięgać 2,5 mm. Energia regulowana jest w zakresie od 4 do 240 mJ na impuls (moc lasera 30W). W chwili obecnej jest to najsilniejszy i najbardziej uniwersalny fraksyjny medyczny Laser CO2.

Zasadą „micro fractional ablative technology” – techniki mikro punktowej ablacyjnej fototermolizy skóry jest zachowanie wysp nieuszkodzonej skóry między głębokimi kanałami uszkodzeń, wywołanymi impulsami laserowymi. Dzięki zachowanej siatce zdrowej skóry, możliwy jest szybki proces gojenia. Przy zastosowaniu tego lasera znakomite efekty uzyskuje się znacznie wcześniej (1 – 2 zabiegi), niż przy metodzie nieablacyjnej, zwłaszcza w przypadku głębokich blizn i zmarszczek. Efektem ubocznym jest dłuższy czas gojenia – do 7 dni.

Wskazania do zabiegów prowadzonych laserem „eCO2”:

  • atroficzne (zanikowe) blizny potrądzikowe, powypadkowe, pooperacyjne i oparzeniowe
  • zmiany wywołane fotostarzeniem skóry
  • zmarszczki i wiotkość skóry wokół oczu i ust
  • melazma
  • przebarwienia wywołane lekami i działaniem słońca
  • rozstępy
  • wiotkość skóry np.: ramion, brzucha
  • płytkie, rozległe zmiany naczyniowe

Zabiegi laserem „eCO2” mogą być wykonywane na twarzy, dłoniach, dekolcie, brzuchu i na ramionach, zarówno u kobiet, mężczyzn (blizny potrądzikowe!), jak i u dzieci (usuwanie blizn – blizny pooparzeniowe!). Trwają od 10 do 30 min. Przed zabiegiem zalecane jest znieczulenie kremem EMLA

Efektem pracy lasera „eCO2” jest:
–  pełna regeneracja skóry
– usunięcie blizn, rozstępów
– ujędrnienie i pogrubienie skóry
– spłycenie lub likwidacja zmarszczek
– zamknięcie rozszerzonych porów
– usuwanie efektów fotostarzenia skóry.
Pierwsze rezultaty widoczne są po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego intensywności. Uzyskane efekty są porównywalne tylko z głęboką dermabrazją wykonaną laserem CO2 jednak przy nieporównywalnie mniejszych skutkach ubocznych i 100 razy krótszym czasie gojenia!

Pełna regeneracja skóry i ostateczne efekty zostaną osiągnięte po zrealizowaniu serii 2 – 4 zabiegów.

Laser eCO2 to najnowocześniejszy medyczny laser CO2, dający spektakularne efekty w medycynie estetycznej.